Millised lisakulud kaasnevad kinnisvara müügiga?

Millised lisakulud kaasnevad kinnisvara müügiga?

Millised lisakulud kaasnevad kinnisvara müügiga?

Kui olete otsustanud oma kinnisvara müüa, on oluline mõista, et lisaks müügihinnale võivad kaasneda teatud lisakulud. Selles artiklis vaatlemegi põhjalikumalt, millised need võivad olla, et te saaksite müügiprotsessi paremini planeerida.

1. Maakleri vahendustasu: Kui otsustate kasutada kinnisvaramaakleri professionaalset abi, kaasneb sellega vahendustasu vastavalt teie ja maakleri vahelisele kokkuleppele. Maakler on teie usaldusväärne partner kinnisvara müümisel ning tema teenused hõlmavad kinnisvara turundamist, näitamiste korraldamist ja läbirääkimisi potentsiaalsete ostjatega. Vahendustasu võib olla fikseeritud summa või protsent müügihinnast, olenevalt kokkuleppest. Oluline on selgitada välja need tingimused koostöö alguses, et mõlemad osapooled saaksid selge ülevaate teenustasu struktuurist.

2. Reklaami- ja turunduskulud: Sõltuvalt sellest, kui paljudesse portaalidesse ja ajalehtedesse te oma müügikuulutuse soovite panna, kujuneb ka reklaamikulu. Kui valite kinnisvarabüroo abi, võib reklaamikulu olla juba kaetud maaklertasuga. See võib hõlmata erinevate kanalite kasutamist, et jõuda võimalikult suure hulga potentsiaalsete ostjateni. Korralik turundus on oluline samm edukaks müügiks.

3. Kinnisvarafotod: Professionaali poolt tehtud fotod aitavad esitleda teie kinnisvara parimast küljest. Need võivad olla oluline osa kinnisvara atraktiivsemaks muutmisest. Kui otsustate kasutada kinnisvaramaakleri abi, võib fotograafi teenus olla juba kaetud maaklertasuga. Kui tegutsete iseseisvalt, tuleb selle teenuse eest eraldi tasuda. Professionaalsed fotod on oluline investeering, mis aitab meelitada potentsiaalseid ostjaid.

4. Hindamisakt: Kui soovite täpset ülevaadet oma kinnisvara väärtusest, võib olla vajalik tellida hindamisakt. See dokument annab põhjaliku hinnangu teie kinnisvara turuväärtusele, tuginedes professionaalse hindaja ekspertiisile. Kasutades kinnisvarabüroo teenuseid, pole hindamisakti eraldi tellimine vajalik. Maaklerid teevad koostööd hindajatega ja aitavad määrata õiglase müügihinna, mis põhineb kinnisvara objektiivsel hindamisel. See on oluline samm, et tagada õige müügihinna seadmine ja potentsiaalsete ostjate huvi ärkamine.

5. Notaritasu ja riigilõiv: Notaritasud jagunevad tavaliselt pooleks müüja ja ostja vahel ning riigilõivu tasub ostja. See tähendab, et mõlemad pooled kannavad osa notaritasudest. Riigilõivu eest vastutab ostja. Kuid jagunemine võib olla kokkuleppe küsimus ja sõltuda müüja ja ostja omavahelisest kokkuleppest. Notaritasude tasumine on oluline samm, mis tagab, et kõik juriidilised aspektid on korrektselt ja õiguslikult käsitletud kinnisvara müügiprotsessis.

6. Tulumaks kinnisvara müümisel: Maad, maja või korterit müües või vahetades tekib kindlasti küsimus, kas saadud kasult tuleb maksta tulumaksu. Kui inimene võõrandab eluruumi, mida ta kasutas kuni võõrandamiseni oma elukohana, siis võõrandamisest saadud kasu on maksuvaba ja tulumaksuga ei maksustata. Maksuvabastust saab rakendada aga vaid ühele müügitehingule kahe aasta jooksul. Rohkem infot leiad Maksu- ja Tolliameti lehelt.

7. Kodu remont ja hooldus: Kinnisvara atraktiivsemaks muutmiseks võib olla vajalik teha väiksemaid parendus- ja korrastustöid. See võib hõlmata näiteks seina ülevärvimist, santehnika parandamist või põranda lihvimist. Need pisemad muudatused võivad oluliselt mõjutada kinnisvara üldmuljet ja seega ka selle müügihinda. Korrastamine ja remont on oluline osa müügiprotsessi ettevalmistamisest.

Oluline on mõista, et need on potentsiaalsed kulud, mis võivad kaasneda kinnisvara müügiga. Konsulteerige alati professionaalsete kinnisvaramaakleritega, et saaksite täpsemat teavet ja kohandatud nõuandeid oma olukorra kohta.

Kui soovite rohkem nõuandeid kinnisvara müügi kohta, võtke meiega ühendust www.gohaus.ee/kontakt.

Reset password

Enter your email address and we will send you a link to change your password.

Get started with your account

to save your favourite homes and more

Sign up with email

Get started with your account

to save your favourite homes and more

By clicking the «SIGN UP» button you agree to the Terms of Use and Privacy Policy
Powered by Estatik